Zwrot prowizji Credit Agricole

Zwrot prowizji Credit Agricole

Credit Agricole Bank, a wcześniejsza spłata kredytu

Bank ten działa w 47 krajach i obsługuje ponad 51 milionów osób. Jest to potężna firma, która cieszy się również dużym zaufaniem Polaków, posiada ponad 400 placówek w naszym kraju. Jeśli spłaciłeś kredyt konsumencki w Credit Agricole Bank przed terminem oznaczonym w umowie, to należy Ci się proporcjonalny zwrot prowizji i innych poniesionych kosztów. Zwrot prowizji dotyczy Cię również, gdy spłaciłeś przed terminem kredyt konsumencki w Credit Agricole Bank kredytem konsolidacyjnym w innym banku. 

Sprawdź: Jak obliczyć wartość należnego Ci zwrotu?

Orzeczenie TSUE

Orzeczenie TSUE w sprawie C 383/18 potwierdziło prawo osób, które spłaciły wcześniej kredyt konsumencki, do ubiegania się o należne im prowizje. Banki więc nie mogą dłużej prowadzić wobec klientów nieuczciwej praktyki i muszą im zwracać pieniądze. Wyrok ten jednoznacznie wskazuje, że prawo do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku wcześniejszej jego spłaty obejmuje wszystkie koszty, które zostały nałożone na konsumenta. 

Dowiedz się więcej na temat przełomowego orzeczenia TSUE. Sprawdź: Spłaciłeś wcześniej kredyt? Wyrok TSUE potwierdza – Należy Ci się zwrot prowizji.

Podsumowanie

Jeśli spłaciłeś przed terminem kredyt konsumencki w Credit Agricole Bank, to należy Ci się proporcjonalny zwrot prowizji, składki ubezpieczeniowej i odsetek. Nie czekaj, sprawdź już teraz jaka kwota należy Ci się do zwrotu. 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak uzyskać zwrot prowizji.

Powiązane artykuły