Dowiedz się jak odzyskać prowizję z otwartego kredytu

Dowiedz się jak odzyskać prowizję z otwartego kredytu

Dowiedz się jak odzyskać prowizję z otwartego kredytu

Zgodnie z Raportem Rzecznika Finansowego z grudnia 2018 r. o kredycie konsumenckim, obniżeniu podlegają nawet te koszty, które konsument poniósł przed spłatą kredytu. Oznacza to, że intencją ustawodawcy było, aby nie różnicować możliwości obniżenia kosztu kredytu w zależności od tego, jaki charakter ma ten koszt i w jakim czasie został poniesiony.

W takim razie klienci mogą ubiegać się o zwrot prowizji pod warunkiem wcześniejszej spłaty. Zwrot należy się proporcjonalnie do okresu, o który skróceniu uległ całkowity okres kredytowania

Co robić jeśli kredyt z bardzo wysoką prowizją nie został jeszcze spłacony? Czy można odzyskać prowizję z kredytu, który nie został jeszcze zamknięty?


Okazuje się, że jest na to sposób

Wystarczy spłacić ten kredyt innym, pod warunkiem, że ten nowy będzie tańszy. W wielu przypadkach może być z tym problem, a jego przyczyną najczęściej jest niska zdolność oraz słaba wiarygodność kredytowa.


Jak poprawić swoją wiarygodność kredytową? Sprawdź: Jak poprawić ocenę BIK?Zdolność kredytową określają nasze dochody, a co za tym idzie, ciężko samemu wpłynąć na ich wzrost. Jednak nasza ocena w raporcie BIK jest już w znacznym stopniu w naszych rękach i istnieje wiele narzędzi oraz działań, którymi możemy zadbać o swój wizerunek rzetelnego kredytobiorcy w oczach banku (sprawdź: Zdolność kredytowa – o co pyta bank?)

Jest to bardzo istotne, ponieważ naszą dotychczasową historię kredytową bank bierze pod uwagę do określenia naszej oceny scoringowej, a z niej bezpośrednio wynika oferta, jaką możemy uzyskać.Konsolidacja kredytu pozabankowego?

W przypadku kredytów pozabankowych korzyść jest jeszcze bardziej widoczna. Koszt większości z nich składa się bowiem głównie z opłat początkowych, takich jak opłata przygotowawcza, opłata za sporządzenie wniosku czy właśnie prowizja. Wysokość tych opłat nierzadko sięga nawet 100 %, a to oznacza że konsolidacja kredytu pozabankowego staje się bardzo opłacalna. Oczywiście bardzo często ludzie sięgają po finansowanie tego typu, ponieważ ich historia kredytowa utrudnia im uzyskanie dobrego kredytu, jednak doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje nam że w większości przypadków wystarczy skorygowanie lub wyczyszczenie nawet kilku negatywnych wpisów BIK, aby diametralnie odmienić sytuację i otworzyć sobie drzwi do uczciwego i korzystnego finansowania.


Podsumowując, jeśli masz aktualnie kredyt lub pożyczkę, od której zapłaciłeś drogą prowizję, zadbaj o to, aby poprawić swoją sytuację w BIK, a następnie zamień kredyt na tańszy, z niższa prowizją, lub najlepiej bez! Będziesz mógł wtedy ubiegać się o proporcjonalny zwrot poniesionych kosztów prowizji!

Nie czekaj, zgłoś się po pomoc i odzyskaj pieniądze

Czytaj także: Jak sprawdzić czy należy Ci się zwrot prowizji?

Czytaj także: Kredyt, a pożyczka – czym się różnią?

Powiązane artykuły