COVID-19 – zarządzanie kryzysem w firmie

COVID-19 – zarządzanie kryzysem w firmie

Covid 19 – zarządzanie kryzysem w firmie 

Wydarzenia ostatnich miesięcy zostały zdominowane przez pandemię koronawirusa. Sytuacja wpłynęła nie tylko na życie zdrowotne i społeczne całego świata, ale przede wszystkim na życie gospodarcze. Rozmaite działania rządów na całym świecie mające na celu ograniczenia rozprzestrzeniania choroby, prowadzą niestety także do zahamowania całych sektorów gospodarki.

W obecnej sytuacji, coraz więcej firm nie jest w stanie normalnie prowadzić swojej działalności. Wiele branż zmuszonych było na całkowite zawieszenie jakiejkolwiek aktywności. Pomoc ze strony Państwa jest niemal zupełnie nie dostosowana do potrzeb firm. W niektórych przypadkach jest wręcz symboliczna. Ponadto wiele zobowiązań wobec kontrahentów i podmiotów finansowych zostaje utrzymanych na normalnym poziomie. Dla wielu przedsiębiorców może to oznaczać bankructwo.

Co robić jeśli Twoja firma jest zagrożona utratą płynności?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: działać! Bardzo często bierne oczekiwanie na samoczynną poprawę sytuacji, spycha nas powoli w kozi róg. W zależności od położenia w jakim się znajdujemy, zawsze możliwe jest podjęcie jakichś działań, aby poprawić naszą sytuację. Przede wszystkim jednak należy reagować szybko. Czas jest podstawowym kryterium, ponieważ niektóre opóźnienia np. regulowaniu płatności mogą doprowadzić do nieodwracalnych szkód dla naszej firmy.

Priorytety

W myśl zasady, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać, naszym pierwszym krokiem zawsze powinna być rzetelna ocena sytuacji, od niej bowiem zależy wybór optymalnego kierunku. Od wielu lat zajmujemy się pomocą firmom, zmagającym się z problemami finansowymi, dlatego zdecydowaną większość problemów udało nam się już przerobić wspólnie z naszymi klientami. Nie oznacza to jednak, ze wszystkie da się rozwiązać. Czasem trzeba podjąć trudną decyzję i poświęcić jakiś element, aby móc zachować całość. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak trudna to sytuacja, dlatego we współpracy z klientem, zawsze podchodzimy do zagadnienia indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem – jakby dotyczyło ono nas samych.

Jeśli prowadzisz firmę, zmagasz się z trudnościami finansowymi i chcesz dowiedzieć się jak poprawić swoją sytuację, skontaktuj się z nami już dziś.

Czytaj także: Jak banki oszukiwały frankowiczów?

Czytaj także: Wypowiedzenie umowy kredytu – kiedy może nastąpić?

Powiązane artykuły

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10

Comments are closed.