Kredyt we franku – jak wybrać kancelarię?

Kredyt we franku – jak wybrać kancelarię?

Kredyt we franku – jak wybrać kancelarię?

Coraz więcej osób posiadających zobowiązanie we franku decyduje się na batalię z bankiem. Sprawa każdego kredytobiorcy jest jednak inna, a to wymaga walki drogą sądową. Wtedy mierzymy się z kluczową dla naszego problemu kwestią – jak wybrać właściwą kancelarię?

Doświadczenie

Fundamentem wyboru kancelarii powinno być oczywiście jej doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Zdarza się, że w poszukiwaniu nowych klientów, prawnicy podejmują się spraw spoza zakresu ich specjalizacji. Nie musi się to przekładać na wynik, ale na pewno może wydłużyć proces. Istotnym jest też rodzaj pozwu, na jaki się decydujemy. Opisaliśmy to w artykule Pozew indywidualny czy zbiorowy – jaki wybrać.

Wysokość honorarium

Wynagrodzenie za usługę prawniczą jest bardzo złożonym tematem. Jednym będzie zależało na zapłaceniu z góry jak najniższej, stałej kwoty, a innym na wypłacie w przypadku wygranej sprawy, choćby było to znacznie droższe. Jeśli nie mamy doświadczenia we współpracy z kancelariami adwokackimi – warto skorzystać z pomocy, dzięki której można zaoszczędzić niemało pieniędzy. 

Moce przerobowe kancelarii

Wszystkim zależy na klientach, którzy zapewnią byt przedsiębiorstwa. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku kancelarii prawniczych. Trzeba jednak umiejętnie mierzyć siły na zamiary, ponieważ niejednokrotnie kancelarie nie potrafiły udźwignąć ciężaru wziętych na siebie spraw. Ciężko poznać prawdę w tym zakresie, jednak ktoś, kto już z danymi prawnikami pracował, może służyć nam radą i opinią, a tym samym pomóc w decyzji.

Stawiasz na spokój? Daj sobie pomóc

Jak widać powyżej, nawet teoretycznie tak prosty krok, jak wybór kancelarii, która będzie nas reprezentowała, jest złożony i ma duże znaczenie dla naszej sprawy. Większość z nas nie co dzień pracuje w otoczeniu prawników, więc trudność w podjęciu właściwej decyzji jest w pełni zrozumiała.

Wypełniając formularz nasi eksperci bezpłatnie skonsultują z Tobą Twoją sytuację indywidualnie i pomogą w niełatwych wyborach.

Czytaj także: Jak banki oszukiwały frankowiczów?

Czytaj także: Reklamacja – kiedy, po co i jak walczyć z bankiem?

Powiązane artykuły